Inner Banner
امتیاز دهید :

راهنمای خرید بالش

چه بالشی بخرم؟

همه ما با اهمیت کالای خواب آشنا هستیم. از آنجایی که استفاده از کالای خواب نامرغوب عوارض زیادی به همراه دارد، یکی از دغدغه های مهم خانواده ها خرید محصولی است که خواب راحت و آسوده را تضمین کند. البته بیشتر افراد تصور می‌کنند انتخاب تشک مناسب برای تجربه یک خواب عالی کافی است اما با وجود اینکه انتخاب تشک مرغوب و استاندارد امری ضروری و حیاتی است اما نباید از اهمیت انتخاب بالش خوب غافل شویم. در ادامه بررسی های تخصصی شرکت مورن درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد که چگونه بهترین بالش را انتخاب کنیم تا هم در طول شب خواب آسوده‌ای داشته باشیم و هم از مشکلات جسمی احتمالی در امان باشیم.

اهمیت خرید بالش مناسب

بالش مناسب علاوه بر اینکه باعث خواب راحت شما می‌شود، از آسیب به گردن و ستون فقرات شما نیز جلوگیری می‌کند. استفاده از بالش نامناسب بیماری‌های مختلفی ایجاد می‌کند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به گردن درد یا آسیب به ستون فقرات اشاره کرد؛ علاوه بر این‌که در شب از این پهلو به آن پهلو می‌شوید، در تمام روز نیز احساس درد در ناحیه گردن و کتف خواهید کرد. همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا کیفیت زندگی شما تحت تاثیر قرار بگیرد. با انتخاب بالش جدید مناسب می‌توانید شرایط زندگی‌تان را کاملا دگرگون کنید.

 

اهمیت بالش

حالت درست خواب چگونه است؟

یکی از نکات مهمی که باید در انتخاب بالش دقت کنید، عادت خواب‌ است. در بخش حالت‌های مختلف خواب درباره‌ وضعیت مختلف خواب صحبت کرده‌ایم، برای فهمیدن بهترین وضعیت خواب می‌توانید به مطالعه آن بپردازید. به این نکته مهم توجه کنید، این‌که اگر به پهلوی خود می‌خوابید، کمر یا بر روی شکم‌تان بالش شما در هر سه وضعیت باید متفاوت باشد. در خواب بر روی شکم بهتر است بالش نرم‌تر باشد و در حالت خواب بر روی کمر استفاده از بالش سفت‌تر توصیه می‌شود. پس حتما در خرید کالای خواب خود از این موضوع مهم غافل نشوید. افرادی هم که به پهلو می‌خوابند بهتر است از محصولی استفاده کنند که فاصله بین سر و تشک آن‌ها را از بین ببرد و از گردن آن‌ها نیز محافظت کند.

سایز مناسب بالش

از دیگر مواردی که در انتخاب بالش مناسب باید مد نظر بگیریم، سایز بالش است. شاید فکر کنید این موضوع خیلی مهم نیست اما زمانی که شما از یک تشک با سایز استاندارد استفاده می‌کنید باید بالش شما نیز استاندارد باشد. به عنوان مثال، اگر در یک تخت‌خواب با سایز کینگ می‌خوابید، بالش انتخابی شما باید متناسب با همین سایز باشد. استفاده از بالش با سایز کوچک توصیه نمی‌شود مگر این‌که از این بالش‌ها برای استفاده بین زانو یا گردن خود استفاده کنید که در افرادی که به پهلو می‌خوابند این مورد بهتر است حتما رعایت شود.

 

سایز مناسب بالش

شناسایی محل درد

بالشی که می خرید باید متناسب با شرایط جسمانی شما‌ باشد؛ بنابراین اگر شما در ناحیه خاصی احساس درد دارید، با در نظر گرفتن این درد باید اقدام به خرید کنید. به عنوان مثال، بالش مناسب برای افرادی که گردن درد دارند با فردی که در ناحیه زانو احساس درد می‌کند، متفاوت است. در بازار انواع بالش‌ وجود دارد که هرکدام با ویژگی خاصی طراحی شده‌اند، کمی پرس و جو کرده و اطلاعات خود را در این مورد بالا ببرید تا بالش شما به درمان دردتان کمک کند. می‌توانید نظرات دیگران را در این‌باره جویا شوید یا با پزشک معالجه تان مشورت کنید. اگر بخواهیم به صورت کلی توصیه مهمی به شما داشته باشیم، می‌توان گفت بالش‌های مموری فوم یا هوشمند برای افرادی که به دنبال درمان درد جسمی‌ خود هستند، می‌تواند انتخابی عالی باشد. در مجموع این روزها تنوع بالای محصولات دست ما را برای خواب راحت‌تر و درمان بیماری‌های عضلانی‌مان بازتر کرده است. البته حتما باید از مرغوبیت و جنس مناسب این کالا اطمینان حاصل کنیم و تنها فاکتور برای خرید قیمت بالای محصول نباشد.

انتخاب بالش سپس خرید

قبل از خرید بهتر است کالا را امتحان کنید تا مطمئن شوید که در آن احساس راحتی می‌کنید. استفاده از بالش بیش از حد نرم یا بیش از حد سفت توصیه نمی‌شود. با قرار دادن سرتان بر روی بالش می‌توانید از راحتی آن مطمئن شوید. اگر در جایی هستید که امتحان تست کردن این بالش بر روی تشک ندارید، می‌توانید آن را به دیوار بچسبانید و خودتان نیز سرتان را روی آن قرار دهید تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید. بالش مورد نظر باید گردن و ستون فقرات شما را هم تراز کند.

تمامی کالاهای شرکت مورن امکان تست دارند اگر آنلاین محصولات را خریداری کنید تا 7 روز می توانید آنها را بازگردانید و اگر از آن دسته کسانی هستید که علاقه مند به خرید حضوری هستید ما فروشگاهی وسیع در خیابان آیت الله کاشانی داریم که پذیرای شما هستیم؛ همچنین باید بدانید که برای ارسال محصولات برای عزیزان ساکن در تهران هیچ هزینه ای دریافت نمی کنیم و با مشاوره تلفنی رایگان نیز شما را در خرید بالش مناسب هم از نظر قیمت و هم کیفیت یاری می کنیم.


پرسش و پاسخ راهنمای خرید بالش

چطور بالش را تست کنیم؟

قبل از خرید بهتر است کالا را امتحان کنید تا مطمئن شوید که در آن احساس راحتی می‌کنید. استفاده از بالش بیش از حد نرم یا بیش از حد سفت توصیه نمی‌شود. با قرار دادن سرتان بر روی بالش می‌توانید از راحتی آن مطمئن شوید. اگر در جایی هستید که امتحان تست کردن این بالش بر روی تشک ندارید، می‌توانید آن را به دیوار بچسبانید و خودتان نیز سرتان را روی آن قرار دهید تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید. بالش مورد نظر باید گردن و ستون فقرات شما را هم تراز کند.

سایز مناسب بالش چقدر است؟

از دیگر مواردی که در انتخاب بالش مناسب باید مد نظر بگیریم، سایز بالش است. شاید فکر کنید این موضوع خیلی مهم نیست اما زمانی که شما از یک تشک با سایز استاندارد استفاده می‌کنید باید بالش شما نیز استاندارد باشد.

حالت درست خواب چگونه است؟

اگر به پهلوی خود می‌خوابید، کمر یا بر روی شکم‌تان بالش شما در هر سه وضعیت باید متفاوت باشد. در خواب بر روی شکم بهتر است بالش نرم‌تر باشد و در حالت خواب بر روی کمر استفاده از بالش سفت‌تر توصیه می‌شود.

بالش مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

بالش مناسب علاوه بر اینکه باعث خواب راحت شما می‌شود، از آسیب به گردن و ستون فقرات شما نیز جلوگیری می‌کند.